„ES ateities konferencija: Lietuvos kairiųjų idėjos Europai“ Klaipėdoje

„ES ateities konferencija: Lietuvos kairiųjų idėjos Europai“ Klaipėdoje

Rugsėjo 3 dieną Klaipėdoje pradėtas EP nario Juozo Oleko ir Stepono Kairio fondo organizuojamų 15-kos renginių ciklas dėl Europos ateities konferencijos „ES ateities konferencija: Lietuvos kairiųjų idėjos Europai“, kuris truks iki 2022 m. vasario mėnesio. Pirmojoje konferencijoje Klaipėdos universitete dalyvavo gausus Klaipėdos socialdemokratų būrys ir pirmininkas Mindaugas Prialgauskas.

„Mes džiaugiamės galėdami ir Lietuvos visuomenę įtraukti į Europos mastu vykstančius debatus ir diskusijas, suteikiančius galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų bendrą ateitį“,- atidarymo metu sakė EP narys Juozas Olekas.

„Europos parlamento socialistų ir demokratų frakcija jau suorganizavo virš 60 diskusijų Europos ateities tema. Tai liudija, kad mums Europos ateitis nepaprastai rūpi, mes siekiame, kad būtų išgirstas kiekvienas žmogus“,- sakė Vilija Blinkevičiūtė, EP narė, LSDP pirmininkė.

15-kos renginių metu įvairiomis ES aktualiomis temomis prie vieno stalo diskutuos politikai, mokslininkai, ekspertai ir pilietinė visuomenė. Diskusijų metu pasiūlytos naujos piliečių idėjos dėl Europos ateities apibendrinus bus pateiktos Europos komisijai ir Europos parlamentui.

Atidarius šį renginių ciklą, įvyko pirmoji įdomi ir aktuali diskusija apie Europos žaliąjį kursą – „Europos žaliasis kursas: kaip Lietuvoje paspartinti ekologines inovacijas?“. Karštoje diskusijoje dalyvavo mokslininkai, politikai, nevyriausybinių organizacijų ir pilietinių iniciatyvų atstovai.
Dianos Jagelaitės-Čeginskienės nuotr.

 

Close