Gidė Audra Užemeckienė gegužės 21 d. bičiulius kviečia į vienos dienos kelionę po Lenkiją

Gidė Audra Užemeckienė gegužės 21 d. bičiulius kviečia į vienos dienos kelionę po Lenkiją

Gegužės 21 dieną (šeštadienį) gidė Audra Užemeckienė kviečia visus į vienos dienos išvyką po Palenkę.

Išvykstame 6.30 val. nuo Klaipėdos viešbučio. 

Norint atsipūsti po savaitės darbų ir smagiai papoilsiauti, nebūtina mesti visų darbų ir lėkti į tolimus kraštus. Siūlome Jums smagią vienos dienos išvyką autobusu į Senus-Vygrius ir Suvalkus, ten kur dar išlikę lietuvių, ir, kur lenkų intelektualai sukūrė vieną svarbiausių mokslo ir kultūros centrų šalyje.

Kelionės metu ne tik susipažinsite su apylinkėmis bei istorija, bet ir galėsite apsipirkti, o nenorintys užsiimti komercija turės galimybę apsilankyti ir papramogauti Suvalkų  vandens parke.

Pirmasis mūsų sustojimas būtų Prūsų ir jotvingių gyvenvietėje Ožkiniuose*, kur galima susipažinti su mūsų tautos praeitimi, pasisemti dvasinės stiprybės, pasimėgauti natūralia gamta, pasigrožėti grynakraujais žemaitukais (žirgais), pabendrauti su sodybos savininku. Čia galima pamatyti daug originalių medinių namelių, įdomią medinę pilį, akmenimis klotą baseiną, įspūdingą aukurą, prūsų ir jotvingių pilkapius ir kt. Gyvenvietėje vyksta kultūriniai renginiai: Jotvingių jorė, Baltų vienybės diena ir kitos šventės.

Vėliau vyksime į Seinus, kur lankome Seinų Katedrą, kurios vyskupu 1897 – 1902 m. buvo Antanas Baranauskas. Čia jis pirmasis iš vyskupų į žmones prabilo lietuviškai. Seinų Katedros Mergelės Marijos koplyčios rūsyje ilsisi vyskupo palaikai. Greta bažnyčios pastatytas paminklas vyskupui ir poetui.

Toliau keliaujame į Vygrius, kur nacionaliniame parke, apsuptas vaizdingų ežerų, stūkso paslaptingasis Kamaldulių vienuolynas*. Kadaise šiuose kraštuose mėgo medžioti Vytautas Didysis, Jogaila ir Žygimantas Augustas. Pasivaikščiojimo po vienuolyną metu apžiūrėsime vienuolyno eremitoriumą, uždarą kamaldulių namelių kompleksą, o nuo kalvos galima pasigrožėti Vygrių ežero, turinčio 26 salas panorama.

Aplankę Vygrius vyksime į Suvalkus - vieną vaizdingesnių miestų Palenkės vaivadijoje. Suvalkija priklauso „Žaliesiems lenkijos plaučiams” (Zielone Płuca Polski). Pats pavadinimas sako, jog čia galima pailsėti, pakvėpuoti gaiviu oru o taip pat papramogauti ir paragauti įvairių skanumynų. Čia mes trumpai susipažinsime su miesto istorija ir vyksime apsilankyti prekybos centruose bei apsipirkti. Pageidaujantys galės tuo metu apsilankyti Suvalkų  vandens parke (apie 3 val.)*.

Vakare apsiprekinę ir pailsėję vykstame namo.

 

Kelionės kaina asmeniui – 30 eurų.

 Galimi papildomai mokami objektai:

Prūsų ir Jotvingių gyvenvietė Ožkiniuose – 3 eur asmeniui

Vygrių vienuolynas: ~  12 zl (2,60 eur)

Suvalkų vandens parke  2 valandom – suaug.~ 30 zl (6,40 eur) , su nuolaida ar šeimos bilietas ~ 26 zl (5,60 eur), grupinis ~ 24 zl (organizuotoje grupėje ne mažiau 15 suaugusiųjų arba 10 asmenų iki 18 metų + globėjas). Priemoka už viršytą laiką skaičiuojama pagal minutės tarifai: 0,50 zl įprastas bilietas, 0,30 zl sumažintas bilietas, 0,10 zl grupė

Maitinimui galite turėti  ~30zl, tačiau visur galima atsiskaityti ir bankine kortele.

Šiandienos Lenkijos zloto kursas yra: 1 zl = 0,21 eur

 

Registruoja:

Rolanda tel. 8-682-92961;

Būstinės tel. 8-614-34678.

 

Visada Jūsų,

bičiulė Audra

Close