Socialdemokratai ir profesinės sąjungos steigia nemokamų Darbo teisės konsultacijų tinklą

Socialdemokratai ir profesinės sąjungos steigia nemokamų Darbo teisės konsultacijų tinklą

Teisės teoretikai ir praktikai visoje Lietuvoje konsultuos darbo ginčų, darbo sutarčių sudarymo klausimais, padės darbuotojams apginti savo teises darbe.

Dvi darbuotojų teises ginančios organizacijos – Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) ir Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) subūrė nacionalinį Darbo teisės konsultacijų tinklą.

Darbuotojų teisių ir interesų apsauga – vienas iš labiausiai dirbančiuosius neraminančių klausimų, rodo visuomenės apklausos.

„Šiandien – Tarptautinė boso diena. Gerai, jei bosas geras, bet vadovai per dažnai piktnaudžiauja savo galia. Visoje Lietuvoje sulaukiame nusiskundimų dėl nesąžiningai skaičiuojamo atlyginimo, dėl reikalavimų dirbti viršvalandžius, dėl sveikatai kenksmingų sąlygų. Taigi, imamės praktinių veiksmų. Mūsų tikslas – kad visi Lietuvos dirbantieji turėtų deramą teisinį užnugarį", – sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Antra Darbo teisės konsultacijų tinklo steigėja LPSK pabrėžia, kad toks nemokamas konsultacijų tinklas dėl teisių darbe – apčiuopiama pagalba dirbantiems po dešimtmečius trunkančių kalbų. „Bosas turi išteklių ir įtakos, o Darbo teisės konsultacijų tinklas padės sušvelninti jų dominavimą. Perspektyvoje – sąžiningesni darbdavio ir darbuotojo santykiai“, – įsitikinusi LPSK pirmininkė Inga Ruginienė.

Kaip rodo Valstybinės darbo inspekcijos duomenys, dažniausi darbo įstatymų vykdymo pažeidimai – dėl darbo ir poilsio organizavimo, darbo apmokėjimo, darbo sutarties sudarymo ir vykdymo. Skundų ir pranešimų apie pažeidimus didžiausi skaičiai, pavyzdžiui, pernai – statybų, prekybos, transporto priemonių remonto sektoriuose.

Viena iš stipriausių paskatų suburti nemokamų Darbo teisės konsultacijų tinklą – šiais metais įvykusi „Akvasanitas“ tragedija, kada nuo darbo vietoje susidariusių kenksmingų sveikatai silicio dulkių mirė 34 metų Aivaras Petrošius, užgeso ir jo gyvenimo draugė 27 metų Gintarė.

„Kraupu, kas nutiko „Akvasanite“. Jeigu teisinės konsultacijos būtų buvusios labiau prieinamos, galbūt Aivaras ir Gintarė būtų galėję apsiginti nuo nežmoniško boso. Mūsų suburtas tinklas ir yra skirtas sudėtingose situacijose esantiems žmonėms“, – iniciatyvos priežastis vardino G. Paluckas.

Šiuo metu prie tinklo prisijungė darbo teisės specialistai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ukmergės, Marijampolės ir kitų didesnių miestų. Plečiasi ir konsultantų kaimiškose vietovėse sąrašas.

Norintys pasinaudoti konsultacijomis jau dabar gali apsilankyti nurodytais kontaktais susisiekti su Darbo teisės konsultacijų tinklo administratoriais:

Susiję straipsniai

Close