Socialdemokratai balsavime dėl V. Pranckiečio nedalyvaus: postų dalybos – valdančiųjų reikalas

Socialdemokratai balsavime dėl V. Pranckiečio nedalyvaus: postų dalybos – valdančiųjų reikalas

Po Viktoro Pranckiečio pareikšto noro, kad Seime neatidėliojant būtų balsuojama dėl nepasitikėjimo juo kaip Seimo pirmininku, socialdemokratų frakcija laikosi jau anksčiau išsakytos pozicijos – balsavime nedalyvaus.

Socialdemokratai šios valdžios postų dėlionėse nedalyvauja. Valdantieji skelbiasi turintys daugumą Seime, vadinasi gali nuspręsti.

„Seimo vadovybei įteiktas pareiškimas dėl V. Pranckiečio atšaukimo iš Seimo pirmininko pareigų ir pareikštas paties V. Pranckiečio noras, kad dėl nepasitikėjimo juo būtų balsuojama dar šiandien nieko nekeičia. Mes jau anksčiau pasakėme: situaciją sukūrė valdantieji, kai iš savo tarpo išrinko Seimo Pirmininką, kurio dabar nenori. Valdantieji turi ir spręsti šią savo sukurtą dilemą. Socialdemokratai šios valdžios postų dėlionėse nedalyvauja. Valdantieji skelbiasi turintys daugumą Seime, vadinasi, gali nuspręsti, ar atleisti V. Pranckietį, ar išrinkti kažką kitą. Šiandieninis balsavimas bus savotiškas testas, ar ta dauguma reali“, - sako opozicijos lyderis, Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas J. Sabatauskas.

Pasak J. Sabatausko, situaciją dėl Parlamento vadovo reikia spręsti nedelsiant, kad Seime baigtųsi batalijos dėl posto ir asmeniškumų, o Seimas vėl grįžtų prie svarbių valstybės ir žmonėms svarbių problemų sprendimo.

Seimo valdyba nusprendė, kad nenumatytas Seimo plenarinis posėdis, kuriame balsavimu bus sprendžiamas vienintelis klausimas – dėl Seimo pirmininko V. Pranckiečio atleidimo – vyks 18 val. Už tai balsavo dauguma Seimo valdybos narių.

 

Seimo kanceliarijos nuotrauka

Susiję straipsniai

Close