Socialdemokratai patvirtino Viziją iki 2024 metų: tai – kairioji alternatyva Lietuvai

Socialdemokratai patvirtino Viziją iki 2024 metų: tai – kairioji alternatyva Lietuvai

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) konferencijoje patvirtino strateginį dokumentą – Socialdemokratinę viziją Lietuvai iki 2024 metų. Vizijoje siūloma keisti dabartinį šalies socialinį-ekonominį modelį.

Ne bendrasis vidaus produktas (BVP), o gyventojų išsilavinimas, sveikata ir visuomenės pasitikėjimas vieni kitais yra tikrieji šalies pažangos rodikliai. Išsilavinę, kūrybingi ir ateitimi pasitikintys žmonės – šalies ekonomikos pamatas, pabrėžiama dokumente.

Anot partijos pirmininko Gintauto Palucko, socialdemokratų siekis yra paprastas, bet svarbus: sugrąžinti politiką į politiką. „Tai reiškia, kad socialdemokratai grįžta prie principų, kurie yra svarbiausi. Tada ieško priemonių ir galimybių jiems įgyvendinti. Technokratai apie tai nekalba: jie nežino, kas yra teisinga mokesčių sistema, net neturi tokios sąvokos. Nes nėra politikos. Tai – tik buhalterinis biudžetas, kur išlaidos ir pajamos privalo sutapti“, - kalbėjo jis.

„Mūsų šalies ekonomika auga, tačiau daugelio žmonių gerovė – ne. Pajamų ir galimybių nelygybė dalija Lietuvą. Vizija – tai kairioji alternatyva Lietuvai, kuri keičia pagrindinę diskusijų kryptį apie tai, kokia yra valstybės paskirtis. Valstybės turtėjimas negali būti savitikslis. Valstybės turtėjimas turi būti nukreiptas ir matuojamas pagal tai, kiek jis sukuria galimybių“, - konferencijoje kalbėjo G. Paluckas.

Anot jo, šalyje turime aibę problemų, sukeltų ne konkrečių valdančiųjų, o sisteminės netvarkos. „Valstybė paleido iš rankų tuos instrumentus, kuriuos socialdemokratai visada gynė – didesnį perskirstymą, teisingą mokesčių sistemą ir panašiai“, - pripažino jis.

LSDP pirmininkas atkreipė dėmesį, jog dažnai nutylima apie mūsų šalies mokesčių sistemos neteisingumą, kuri „unikali visoje Europos Sąjungoje“.

„Kuo daugiau uždirbama, tuo mažiau mokesčių sumokama. Penktadalis turtingiausių šalies gyventojų uždirba septynis kartus daugiau nei penktadalis gaunančiųjų mažiausias pajamas. Neteisingi mokesčiai, netolygus turtėjimas, vyraujantis tikėjimas vien rinkos reikšme lemia mažus gydytojų, medikų, kultūros ir socialinių darbuotojų atlyginimus bei silpną viešųjų paslaugų prieinamumą ir, dažnai, kokybę. Tai yra technokratinės, aiškių prioritetų neturinčios politikos pasekmės“, - tvirtino G. Paluckas.

Anot G. Palucko, ši Vizija yra socialdemokratų kelias iki 2024 metų. „Nesvarbu ar pozicijoje, ar opozicijoje būsime, nuosekliai laikysimės šios Vizijos. Ji bus detalizuota į įvairių lygių rinkimines programas, papildyta teisės aktais bei konkrečiomis idėjomis. Už šios Vizijos rikiuojasi ir visi mūsų kandidatai“, - pažymėjo LSDP pirmininkas.

Socialdemokratinę viziją iki 2024 metų galite atsisiųsti ČIA

Susiję straipsniai

Close