STT įvertino išskirtines sąlygas stambiesiems medienos perdirbėjams

STT įvertino išskirtines sąlygas stambiesiems medienos perdirbėjams

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Algimantas Salamakinas gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos vertinimo išvadą po kreipimosi į pareigūnus išsiaiškinti, ar Aplinkos ministras ir vyriausybė neketina sudaryti išskirtinių sąlygų ir privilegijų stambiesiems medienos perdirbėjams.

Tokios privilegijos ne tik sumažintų valstybės pajamas už valstybinių miškų medieną, bet iškraipytų rinką ir sužlugdytų smulkiuosius perdirbėjus.

„Aš kreipiausi į STT ir Seimo Antikorupcijos komisiją, kuri irgi paprašė STT pareigūnų vertinimo dėl Aplinkos ministro K. Mažeikos parengto vyriausybės nutarimo projekto. Juo siekiama pakeisti medienos pardavimo taisykles taip, kad Lietuvos stambieji perdirbėjai galėtų pirkti valstybinių miškų medieną pirmumo teise. Tokios privilegijos ne tik sumažintų valstybės pajamas už valstybinių miškų medieną, bet iškraipytų rinką ir sužlugdytų smulkiuosius perdirbėjus“, - sako socialdemokratas A. Salamakinas.

Specialiųjų tyrimų tarnyba Aplinkos ministro K. Mažeikos parengtame projekte nustatė, kad vyriausybė, keisdama medienos pardavimo taisykles, sudarytų sąlygas stambiesiems perdirbėjams pirkti perteklinius kiekius medienos, juos perparduoti ir elgtis nesąžiningai.

Paskubomis „valstiečių“ daryta Miškų reforma nebe pirmą kartą kelia abejonių socialdemokratams.

„Pirmiausia – Miškų įstatymo pataisos Seime buvo priimtos pažeidžiant Konstituciją, reformos metu buvo atleisti keli šimtai darbuotojų, centralizuojant Valstybinę miškų urėdiją nukentėjo regionai. Dabar aiškėja, kad valstybinių miškų medieną norima pigiai ir su privilegijomis perleisti stambiesiems perdirbėjams“, - sako socialdemokratų frakcijos Seime seniūnas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close