V.Venckus. Daugėja „mylinčių“ Neringą arba rinkimų šou prasidėjo

V.Venckus. Daugėja „mylinčių“ Neringą arba rinkimų šou prasidėjo

Rinkimai artėja, politinis šou ir pažadų dalybos prasidėjo: apie tai byloja Seime dirbančių ir po spalio 11 d. vėl ten grįžti norinčių parlamentarų hiperaktyvumas Neringos atžvilgiu.

Žinodami, kad kandidatuoja Klaipėdos Pajūrio apygardoje ir norėdami susirinkti neringiškių balsus, 4 m. Seime dirbantieji pasiruošė po rinkiminių pažadų puokštę.

Sveikuoliški pažadai

Šimtą metų prieš tai net neprisimindavęs, kad tokia Neringa apskritai egzistuoja, dabar skiepų priešininkas ir ledinių maudynių specialistas su šypsenėle savo socialiniuose tinkluose skelbia “žinią”: jungtis tarp Neringos ir Lietuvos bus. Jis tuo neva pasirūpins. Asmeniškai.

Deja, tačiau sveikuolio politiko vienas pagrindinių pažadų vos per trejus metus “iš paliegusios, nutukusios ir hipertenzija sergančios tautos padaryti sveiką” paskendo kažkur transriebalų masėje.

Kitas ambicingas politikas, turintis įtakingą tėtį, kadaise tuščiai žadėjusį klaipėdiečiams gyvenimą “kaip Amsterdame”, teikia vieną po kitos “įstatymų pataisas”. Ir sako, kad Neringa turi tapti “kažkokia” vieta, garsinančia Lietuvą. Prekės ženklas, trumpiau tariant.

Nors kaip ir jo kolega, prieš tai minėtas, neįvykdė duoto pažado, kad gers vandenį iš Dangės upės, tekančios per Klaipėdą. Kol kas uostamiestis, prasidėjus vasarai, liūdnai konstatuoja, kad upė – užteršta ir net maudynėms netinkama.

Vienas Palangos, kurioje dirbo nuo 1982 metų labui ne kažką nuveikė, kitas ir nuo smarvės mylimą Klaipėdą niekaip neišvaduoja. Meilė – gerai, bet deguonis – svarbiau.

Dabar daužosi į krūtinę, kaip gins Girulių mišką nuo iškirtimo. Deja, Vyriausybė pritarė geležinkelio rekonstrukcijai. Amen.

Negalima ir neįmanoma nei moters, nei Neringos mylėti trumpai arba prieš rinkimus. Nebent nusipirkti meilę už pinigus ar prikabinant banaliai makaronų ant ausų. Bet Neringa – ne jauna panelytė, o neringiškių ausys – ne itališkai pastai skirtos.

Į Marsą neskrisime

Nacionalinėje politikoje esu naujokas, bet turiu penkerių metų patirtį dirbdamas Neringos savivaldybės taryboje.

Mano išskirtinis pranašumas prieš Seime jau “padirbėjusius” politikus – švarios mintys, tvarus mąstymas ir atsakingas požiūris į pažadų dalybas.

Kandidatuoju nuo socialdemokratų partijos Klaipėdos “Pajūrio” vienmandatėje rinkimų apygardoje ir keliu sau didžiausius asmeninius tikslus darbui Seime:

Jungtis tarp Neringos ir Lietuvos: ekonominė, socialinė ir kultūrinė. Turime gyventi ir vystytis kaip miestas dvipolis, planuoti ateitį kaip pajūrio regionas.

Galime fantazuoti, kad netrukus iš Neringos turėsime tiesioginius skrydžius į Marsą, požeminius tunelius arba skaitmeninių technologijų valdomus tiltus, tačiau gyventi norime čia ir dabar. Klausimas, ar neringiškiams derėtų užmauti vyžas ir visus paversti XIX a. didelės etnografinės sodybos personažais, ar įmanoma susitarti su centrine valdžia?

Reikalingas kompromisas tarp “galima visur, išskyrus Neringą” ir “vystomės visomis kryptimis, ypač – Neringoje”.

Durniausių įstatymų taisymas arba naikinimas: Seime reikia ne tik vis naujas taisykles, ribojimus, draudimus kurti, bet įvertinti teisinę ir moralinę galiojančių teisės aktų pusę – kiek jie atitinka sveiką protą ir realybę. Būtina didinti išleidžiamų naujų teisės kokybę ir koreguoti seniau priimtus. Kiek suskaičiuotumėte Lietuvoje durniausių įstatymų? 5? 10? 100?

Jeigu reikia pavyzdžių – jų galime atrasti daug. Vienas tokių: neseniai feisbuke žmogus paklausė, kur Neringoj dviračių takai ir tualetai. Atsakiau: Kuršių nerijoje Jūsų užduotas klausimas patenka į 4 auklių kompetenciją pagal galiojančius teisės aktus: Neringos savivaldybės, Kuršių nerijos nacionalinio parko, Kretingos miškų ūrėdijos ir VĮ Klaipėdos regiono keliai. Auklių daug, vaikas – be galvos, kažkaip taip byloja liaudies išmintis.

Neringos atstovų nuo amžiną atilsį mero Stasio Mikelio laikų Seime nebuvo. Tai jaučiasi. Laikas grįžti.

 

Vaidas Venckus

Neringos savivaldybės tarybos narys

Close