Socialdemokratai ragina imtis nuodugnaus ESO veiklos tyrimo: daugėja apgautų žmonių

Socialdemokratai ragina imtis nuodugnaus ESO veiklos tyrimo: daugėja apgautų žmonių

Klaipėdos socialdemokratai sureagavo į dienraščio „Vakarų ekspresas“ aprašytą Klaipėdos rajono gyventojų patirtą situaciją susijusią su ESO teikiamomis paslaugomis. Socialdemokratai kreipėsi į atsakingas institucijas, energetikos ir finansų ministrus ragindami įvertinti gyventojų liudijimus apie galimai neteisėtą Energijos skirstymo operatoriaus (ESO) praktiką, kuomet iš vartotojų buvo reikalaujama už paslaugas sumokėti iki 10 kartų daugiau nei numatyta.

Kaip pranešė dienraštis „Vakarų ekspresas“, Klaipėdos rajone gyvenanti šeima, norėdama iškelti elektros skaitiklį iš verandos į lauką ant stulpo ir padidinti jo galią, įsivėlė su ESO darbuotojais į „mistinius santykius“. Vieni pastarųjų aiškino, kad šeima turi papildomai sumokėti daugiau kaip 700 eurų, kiti – kad ne. Varginantis rajono gyventojų ginčas, kaip rašo žiniasklaida, su ESO darbuotojais vyko ilgiau nei mėnesį, kol galų gale pripažinta, kad padaryta klaida.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad ESO, kurį valdo valstybės kapitalo „Ignitis grupė“, jau nebe pirmą kartą „nutveriama piktnaudžiaujanti“.

„Šios įmonės veikla labai rimtai turėtų susidomėti ir už vartotojų teisių gynimą atsakingos institucijos, ir už valstybės įmonės veiklą atsakingos ministerijos. Juoba ne kartą atkreipėme dėmesį į nuolat plūstančius žmonių skundus dėl galimai nesąžiningos ESO kainodaros. Dar daugiau įtarimų sukėlė ir tai, kad vartotojai ESO permokėjo apie 160 mln. eurų. O šių – iš vartotojų surinktų pinigų – ESO greitai grąžinti neplanuoja. Valstybės valdomos bendrovės turėtų elgtis nepriekaištingai ir ginti vartotojų interesus, tuo metu ESO elgiasi visiškai priešingai. Tad rimtas, kruopštus ir nešališkas ESO veiklos vertinimas yra būtinas“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Priminė STT antikorupcinį ESO vertinimą, kuris nustatė daug landų

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnės Rasos Budbergytės teigimu, socialdemokratai po paskelbto STT antikorupcinio ESO veiklos vertinimo ragino įvertinti ir keisti ESO taikomą praktiką.

„STT tyrimas parodė, kad ESO susikūrė krūvą landų reglamentavime, kurios leidžia jiems sukti savo klientus aplink pirštą. Norite prisijungti prie elektros tinklų? ESO nereglamentuoja įmokos apskaičiavimo tvarkos, tad priskaičiuos jums bet ką. Norite gauti aiškią informaciją apie prisijungimo sąlygas? Pasirodo, ESO neprivalo jums nieko konkretaus suteikti, nes prijungimo sąlygų išdavimas nėra aiškiai reglamentuotas. Apgautų žmonių istorijos sukrečia – iš skelbiamų vartotojų liudijimų matome, kad situacija ESO nė kiek nepagėrėjo: bendrovė siurbia žmonių resursus, o vardan viešojo intereso, regis, nepajudina nė piršto“, – komentuoja parlamentarė.

Close