Socialinė atsakomybė – svarbiausias socialdemokratų siekis

Socialinė atsakomybė – svarbiausias socialdemokratų siekis

Kalba K. Kvaraciejus

Bendruomenės susirinkimas ir susitikimas su pagrindiniais partijos lyderiais tai puiki vieta ir erdvė ne tik diskutuoti apie socialinę atsakomybę, bet ir planuoti socialiai atsakingas visuomenės naudai.

Ingrida Razmė

Šįkart Klaipėdos socialdemokratai diskutavo apie visiems labai svarbią savanorystės temą. Savanorystė – tai šviesos spindulys bendruomenėje.
Renginys, kuris vyko jaukioje, draugiškoje atmosferoje, pritraukė įvairaus amžiaus bendruomenės žmones, o Ingridos Razmės pranešimas apie savanorystę sukėlė didelį susidomėjimą. Viena iš pagrindinių pranešimo žinučių buvo ta, kad savanorystė – tai ne tik pagalba kitiems. Tai taip pat proga asmeniniam augimui, naujų įgūdžių įgijimui ir savęs pažinimui. Ingridos pranešimas tapo puikiu priminimu, kad savanorystė yra vienas iš pagrindinių pilietinės visuomenės ramsčių, leidžiantis kiekvienam asmeniui prisidėti prie bendro gėrio kūrimo ir kartu stiprinti socialinę sanglaudą.
Susitikimo metu buvo paliestos politinės temos. Profesorius Antanas Bučinskas akcentavo švietimo reikšmę ir ypač mažėjančias galimybes jaunuoliams iš regionų įgyti aukštąjį mokslą. Profesorius negailėjo karčių žodžių apie vangų socialinių problemų sprendimą: pastarųjų dienų istorija, kuomet jauna moteris, Kauno benamių landynėje pagimdė kūdikį negali būti toleruojama! Visuomenėje plačiai aptariama tik nelaiminga jauna mama ir kūdikis, o kodėl pamirštamas vaiko tėvas, kuris taip pat atsakingas už savo atžalą. Valstybė privalo užtikrinti, kad būtų surastas ir atsakomybę prisiimtų vaiko tėvas. Mes, socialdemokratai, privalome imtis aktyvesnių veiksmų, kad valstybėje būtų daugiau socialinio teisingumo, kad švietimas būtų prieinamas visiems, o tokios skaudžios istorijos nesikartotų.
Pasak partijos lyderės Vilijos Blinkevičiūtės, socialistų frakcija Europos parlamente deda dideles pastangas, kad būtų užtikrintos švietimo galimybės visiems. Vienas iš žinomiausių Europos socialdemokratų nuveiktų darbų - ERASMUS programa. Taip pat socialdemokratų iniciatyva Europos parlamente buvo patvirtinta ES vaiko teisių strategiją. Partijos lyderė apgailestavo, kad Lietuvos valdantieji kelia skandalus, tačiau nesprendžia socialinių problemų. Tikimės, kad rinkėjai atsakingai įvertins valdančiuosius artėjančiuose rinkimuose ir suteiks galimybę socialdemokratams ištaisyti jų klaidas.

LSDP Klaipėda inf.

Close