V. Blinkevičiūtė: socialdemokratai prieš prievartinį kaupimą II-oje pensijų pakopoje

V. Blinkevičiūtė: socialdemokratai prieš prievartinį kaupimą II-oje pensijų pakopoje

Naujausia „Baltijos tyrimų“ apklausa atskleidžia: 82% Lietuvos gyventojų prieš prievartinį kaupimą II pensijų pakopoje. Svarbių pokyčių vėjai pučia per Lietuvos pensijų kaupimo sistemą. Pagal neseniai atliktą reprezentatyvų „Baltijos tyrimų“ apklausą, net 82% šalies gyventojų mano, kad dalyvavimas antrojoje pensijų pakopoje neturėtų būti privalomas.

Vasario 22 – kovo 5 dienomis atliktas tyrimas parodė aiškią visuomenės nuomonę: 61% apklaustųjų „visiškai sutinka“, o dar 21% „greičiau sutinka“ su teiginiu, kad įtraukimas į antrosios pakopos pensijų fondus turėtų būti savanoriškas. Apklausoje dalyvavo 1021 respondentas.

Vilija Blinkevičiūtė, komentuodama šiuos rezultatus, akcentuoja, kad Vyriausybė neturėtų delsti ir skubiai imtis reikalingų reformų, siekiant ištaisyti šią „ydingą ir neteisingą sistemą“. Anot jos, daugelis gyventojų, automatiškai įtraukti į kaupimą, nusprendžia pasitraukti, o tai rodo esminį sistemos trūkumą.

LSDP pirmininkė taip pat pabrėžia, kad Lietuvos socialdemokratų partija - LSDP Seimo frakcija ir Prezidentas Gitanas Nausėda registravo įstatymo projektus, tačiau jie buvo atmesti dabartinės valdančiosios daugumos. Blinkevičiūtė kritikuoja dabartinę Vyriausybę, kad ji dažniau remia pensijų fondų, o ne eilinių žmonių interesus.

Šis klausimas sulaukė Konstitucinio Teismo dėmesio, kuris nusprendė, kad ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fonduose pažeidžia Konstituciją. Socialdemokratai jau registravo Seime reikalingas įstatymo pataisas.

„Jei šis klausimas nebus išspręstas dabartinės kadencijos Seime, tai padarys kitas Seimas“, – tvirtai sako V. Blinkevičiūtė.

Close