G. Paluckas: valdantieji siekia stabdyti pensijų augimą

G. Paluckas: valdantieji siekia stabdyti pensijų augimą

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad valdančiųjų sumanymai taisyti pensijų indeksavimo formulę gali baigtis tuo, kad jos, kaip numatyta, taip greitai nedidės.

Jis taip pat pranešė, kad LSDP Seimo frakcija valdančiųjų sumanymo dėl vienkartinių 200 eurų išmokų nepalaikys.

„Tai nėra paprastas valdančiųjų populizmas, čia yra gerokai blogiau“, - vertina G. Paluckas.

Mūsų siekis – nuoseklus, sistemiškas pensijų augimas. Įstatymą ginsim ir į „saldainius“ nekeisim“.

Jis primena, kad dar 2016 metais buvo priimtas įstatymas dėl automatinio pensijų indeksavimo, kad „politikai nekaišiotų rankų prieš rinkimus prie pensijų ir nesistengtų pasigerinti, kai jiems to labai norisi“.

„Pagal tą įstatymą pensijos automatiškai nuo kitų metų turėtų didėti (būtų automatiškai perskaičiuotos) apie 8-9 proc. Net jei „Sodros“ pajamos mažėja dėl besitraukiančios ekonomikos, tam turi būti naudojamas rezervas. Aiškėja, kad tikrasis valdančiųjų planas yra labai ciniškas – duodam „saldainį" (200 eurų), suvalgom rezervą vienkartinei išmokai ir pakeičiam indeksavimo įstatymą, kad pensijos taip greitai nedidėtų. Mūsų siekis – nuoseklus, sistemiškas pensijų augimas. Įstatymą ginsim ir į „saldainius“ nekeisim“, - teigia G. Paluckas.

Apie galimybę koreguoti prieš kelerius metus įtvirtintą pensijų indeksavimo formulę trečiadienį Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete užsiminė socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Susiję straipsniai

Close