Pažadai dėl neįgaliųjų asistentų nukeliami kitai kadencijai

Pažadai dėl neįgaliųjų asistentų nukeliami kitai kadencijai

Socialdemokratams, kėlusiems klausimą dėl asmeninio asistento Lietuvos neįgaliesiems, nesuprantamas socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio pareiškimas, kad psichinę ar protinę negalią turintys žmonės galės gauti asmeninius asistentus ne anksčiau kaip 2020 ar 2021 metais. Be to, pasak ministro tokią galimybę gaus ne visi neįgalieji.

„Matome, kad „valstiečių“ kadencijai persiritus į antrą pusę vis daugiau pažadų nukeliama kitoms valdžioms įgyvendinti. Vienas iš jų – dėl neįgaliųjų asmeninio asistento. Tuomet kyla klausimas, kodėl buvo išleistos nemažos lėšos 2018 metais Šiaulių ir Kauno pilotiniams projektams, jeigu po to priimami sprendimai ne 2019-ems metams, o neapibrėžtai ateičiai?“ – klausia Seimo narys Juozas Olekas.

Socialdemokratai brangiomis asistento paslaugas vadinantį ministrą klausia, ar išties taip pigu laikyti neįgaliuosius globos įstaigose, samdant nemažai aptarnaujančio personalo, arba uždarytus namuose tėvų priežiūroje, kai apribojamos ne tik pačių neįgaliųjų galimybės, bet ir jų tėvų galimybės dirbti ir gyventi visavertį gyvenimą.

Kai kurios savivaldybės savo iniciatyva ir lėšomis, skirtomis socialinei paramai, bando pačios organizuoti asmeninių asistentų neįgaliesiems paslaugas. Vis dėlto, be valstybės paramos taip įmanoma pagelbėti tik nedidelei daliai neįgalių žmonių. Tuo tarpu iš valstybės paramos nesulaukiama, išskyrus, ministro paskaičiavimą, kad „paslaugos labai brangios“ ir pareiškimą apie jų atidėjimą ateičiai.

Susiję straipsniai

Close